Minčių filtras

Minčių filtras

Nerandate bendros kalbos su paaugliu? Nesuprantate vaiko elgesio priežasčių arba kiekvienas laikotės savo tiesų ir nepavyksta susitarti? Stalo žaidimas „Minčių filtras“ – tai pokalbio vedimo sistema, kuri leis ne tik išgirsti vienam kitą, bet atkreips jūsų dėmesį į nenaudingas mintis, surasti atsvarą negatyviems įsitikinimams bei naujus sprendimus esamiems iššūkiams.

36.00

Į krepšelį



Minčių filtras
Minčių filtras

„Minčių filtras“ – tai žaidimas sukurtas vadovaujantis Kognityvinės elgesio terapijos (KET) principais. Tai žaisminga priemonė, skirta vaikų ir paauglių psichoedukacijai. Žaidėjai lengviau atskirs negatyvias ir pozityvias mintis, gebės įvardinti jų poveikį savijautai ir elgesiui. Žaidimo metu ugdomas subalansuotas - teigiamas mąstymas. Jį galime žaisti tiek konsultacijų su specialistu metu, tiek šeimoje, sprendžiant kasdienines problemas.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: Laikantis Kognityvinės elgesio terapijos (KET) principų, „Minčių filtras“ mokys vaikus atskirti negatyvias ir pozityvias mintis, atpažinti mąstymo klaidas, suprasti jų neigiamą poveikį savijautai ir elgesiui. Žaidžiant lavėja savistaba, emocijų atpažinimas ir reguliavimas, savikontrolė. Siekiant subalansuoto - teigiamo mąstymo, žaidimas leis išbandyti neigiamų minčių keitimą į palaikančias mintis. Žaidimas labiau pritaikytas dirbti individualiai, konsultacijos metu. „Minčių filtrą“ dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

Jei esate PERSONALO SPECIALISTAS ĮMONĖJE: Jei turite nuojautą, jog darbuotojas patiria sunkumus darbe dėl savo asmeninių klaidingų įsitikinimų, galite panaudoti „Minčių filtro“ korteles individualiame pokalbyje. Niekad nevėlu mokytis atskirti negatyvias ir pozityvias mintis, atpažinti mąstymo klaidas, suprasti neigiamą poveikį savijautai ir elgesiui, o laikas skirtas savianalizei gali prisidėti keičiant žmogaus mintis ir įsitikinimus.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Pagal Kognityvinę elgesio terapiją tai, kaip mes elgiamės tėra mūsų minčių ir emocijų PASEKMĖ (ne priežastis!). Tačiau konsultuojant vaikus ir suaugusius įtikinamai paaiškinti ryšį tarp minčių, emocijų ir elgesio yra sudėtinga. Dar didesni išbandymai kyla edukuojant klientą apie tai, kaip pakeitus vieną iš dedamųjų gali pasikeisti visa grandinė. Todėl ieškojome būdų kaip skirtingo amžiaus vaikams ar net suaugusiems leisti patirti minčių pasikeitimo svarbą keičiant elgesį. Tokia patirtis reikalinga tam, kad gautą supratimą būtų galima panaudoti sprendžiant aktualias, keliančias įtampą situacijas.

Šiems tikslams pasiekti, sugalvojome daugiau nei dešimt žaidimo scenarijų ir atrinkę tinkamiausius bei suskirstę juos pagal sudėtingumo lygį, sukūrėme tris žaidimus. Paprasčiausias jų, tinkantis jau priešmokyklinių ar pradinių klasių vaikams – stalo žaidimas „Renkiesi tu“ (I lygis), sudėtingesnis, progimnazijų vaikams tinkantis – stalo žaidimas „KETauskų šeima“ (II lygis), o sudėtingiausias tinkamas ne tik paaugliams, bet ir suaugusiems - žaidimas „Minčių filtras“ (III lygis).

Taigi, žaidžiant aiškėja kaip mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra susiję – taip lengviau paaiškinti kertinius Kognityvinės elgesio terapijos principus. Todėl žaidimo metu įgyta patirtis išmokys ne vien dėmesingai pastebėti savo mintis, atpažinti emocijas, bet ir prisidės mokantis jas keisti – o visa tai taps priežastimi sėkmingiau keičiant savo savijautą ir elgesį.

Žaidimas gali būti derinamas su kitais „Psichologinio konsultavimo grupės" žaidimais, parengtais pagal KET. Pagal sudėtingumą priskiriamas III lygiui (Kuomet paprasčiausias – stalo žaidimas „Renkiesi tu“ (I lygis), o sudėtingesnis – stalo žaidimas „KETauskų šeima“ (II lygis)).

LAVINA:

  • problemų sprendimo įgūdžius,
  • lankstumą,
  • kūrybiškumą,
  • emocijų atpažinimą ir įvardinimą,
  • subalansuotą mąstymą.

VEIKLA SKIRTA: 9-18 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 1-4 dalyviai.

SUDĖTIS:

  • žaidimo lenta,
  • 50 kortelių „Negatyvios mintys",
  • 50 kortelių „Palaikančios mintys",
  • 30 kortelių „Minčių filtras",
  • 30 kortelių „Emocijų filtras",
  • 30 kortelių „Elgesio filtras",
  • 12 kortelių „Mąstymo klaidos".



* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.