Susipažinkite su vaikų socialinių įgūdžių, emocinio raštingumo stiprinimo priemonėmis. Puiki dovana ne vien specialistui, bet ir atsakingiems tėveliams.
Vaiko baimės ir nerimo reakcijos kelia įtampą suaugusiesiems ir pareikalauja daug kantrybės. Būdami šalia tokio vaiko, mes turime išlikti ramūs ir priimti vaiko jausmus, nesistengti jų slopinti ar skatinti, bet mokyti tinkamais būdais juos išreikšti. „Žaidžiu jausmus: Baimė“ - tai metodinė knyga, kurioje rasite daug darbo metodų, padedančių vaikams įveikti jų nerimą ir baimingą elgesį.
Piktas vaikas – tai lyg dramblys kambaryje – norisi jo nematyti, kuomet nežinai kaip tinkamai pasielgti. Tai tema aktuali tiek ugdytojams, tiek tėvams – intensyvios emocijos abejingų nepalieka. Nors pyktis yra reikalingas jausmas, vaikams gali tapti iššūkiu mokantis jį tinkamai išreikšti. Knygoje „Žaidžiu jausmus: Pyktis“ pateikta daug darbo metodų, padedančių vaikams pažinti savo emocijas, mažinti jų intensyvumą bei įtemptose situacijose pasirinkti konstruktyvų elgesį.
Nors vaikystė pilna netekčių – susipyksta, pameta, išsikrausto, išsiskiria ar miršta, dažnai vengiame kalbėtis su vaikais apie netektį. Taip elgiamės greičiausiai dėl savo nepasiruošimo - nežinome kaip jiems paaiškinti, ką sakyti. Knyga „Žaidžiu jausmus: Liūdesys netekties aspektu“ - tai metodinė knyga, kurioje rasite daug darbo metodų, padedančių vaikams prabilti apie netektį, susitaikyti su ja, priimti nutikusius pokyčius, atskleisti net ir slapčiausius jausmus.
Bendraujant susipažįstame, dalinamės, prisijungiame prie veiklos, dėkojame – arba atsisakome, atsiprašome. Kartais vaikams prireikia pagalbos lavinant bendravimo įgūdžius – todėl knyga „Socialinės istorijos. Bendravimas“ gali tapti puikiu pagalbininku.
Mokykloje klausomės mokytojo, atliekame užduotis, prašome pagalbos taip pat bendraudami klasėje mokomės palaukti, pasiskolinti, gerbti kitą. Mokykloje būna situacijų, kuriose būtų naudinga iš anksto aptarti vaiko pageidaujamą elgesį, pasikartoti žinomus susitarimus ar įtvirtinti naujus įgūdžius, todėl knyga „Socialinės istorijos. Mokykla“ gali tapti puikiu pagalbininku.
Vaiko patiriamos intensyvios emocijos ir netinkamas elgesys gali tapti išbandymu ir skatinti ieškoti vis naujų būdų kaip vaikui padėti. Naudojantis šia knyga, bus lengviau vaikui paaiškinti, kokie jausmai gali kilti skirtingose situacijose, padėti suprasti kaip vaikas jaučiasi ir kaip jo patiriamos emocijos skatina jį elgtis, skirti laiko pokalbiui apie tai, kokio elgesio tikimės iš vaiko. Todėl knyga „Socialinės istorijos. Emocijos ir netinkamas elgesys“ gali tapti puikiu pagalbininku mokantis tinkamai išreikšti intensyvias emocijas ir keičiant netinkamą elgesį.
Vaiko didelis jautrumas ir patiriami pojūčiai gali būti jam nemalonūs – garsas perdėm šaižus, karšta arba šalta, neskanu, ir nemokėjimas tinkamai apie tai informuoti aplinkinius gali kelti įtampą ir skatinti ieškoti vis naujų būdų kaip vaikui padėti. Iššūkiais gali tapti ir saugumas kelionėje pėsčiomis – tinkamai pereinant gatvę arba keliaujant automobiliu – tinkamai segėti diržus. Naudojantis šia knyga, bus lengviau vaikui paaiškinti, kokie jausmai gali kilti skirtingose situacijose, padėti suprasti kaip vaikas jaučiasi ir kaip jo patiriamos emocijos skatina jį elgtis, skirti laiko pokalbiui apie tai, kokio elgesio tikimės iš vaiko. Todėl knyga „Socialinės istorijos. Saugumas“ gali tapti puikiu pagalbininku vaikui mokantis priimti savo pojūčius ir saugaus elgesio.
Mažiesiems visuomet lengviau parodyti nei pasakyti – o ypač kalbant apie emocijas. Jie jas tikrai jaučia, tačiau kartais pritrūksta žodžių. Todėl lėlių rinkinys gali tapti geru pagalbininku, mokančiu vaikus ne tik atpažinti jausmus, bet ir juos išreikšti, suvaidinti.
Kaip dabar jaučiuosi? Kokie tai jausmai? Kaip atpažinti emocijas? - nelengvi klausimai ir suaugusiam. O 3-11 metų amžiaus vaikams, kuomet dar tik formuojasi abstraktus – sąvokinis mąstymas ir savęs suvokimas, atpažinti kylančius jausmus, kalbėti apie savo emocijas gali būti neįveikiama užduotis. Kūrybinis lėlių rinkinys gali tapti geru pagalbininku, mokančiu vaikus atpažinti ir išreikšti savo jausmus.
Kaip dabar jaučiuosi? Kokie tai jausmai? Kaip atpažinti emocijas? - nelengvi klausimai ir suaugusiam. O 3-11 metų amžiaus vaikams, kuomet dar tik formuojasi abstraktus – sąvokinis mąstymas ir savęs suvokimas, atpažinti kylančius jausmus, kalbėti apie savo emocijas gali būti neįveikiama užduotis. Kūrybinis lėlių rinkinys gali tapti geru pagalbininku, mokančiu vaikus atpažinti ir išreikšti savo jausmus.
Jei pastebite, kad vaikams sunku įsitraukti į stalo žaidimus – jiems greitai pabosta pasikartojanti veikla, o energingumas neleidžia nustigti vietoje, „Zuikių miestas“ jums puikiai tiks. „Zuikių miestas“ – tai nuotaikingas žaidimas, įtraukiantis visus šeimos narius į emocijų pasidalinimą, sprendimų paiešką ir netikėtus pusiausvyros pratimus.
Norite išmokyti net mažiausią šeimos narį ne lenktyniauti, o dirbti kartu su kitais? „Palydėk kačiukus namo“ – tai pirmas žaidimas Lietuvoje skatinantis ne žaidžiančiųjų konkurenciją, o bendradarbiavimą.
Pyktis - aktyvi emocija, kuri gali šeimoje sukelti nemažai iššūkių, todėl apie ją geriau kalbėti ramiems. „Pilies labirintais“ – stalo žaidimas, kuris padės visai šeimai susipažinti su pykčio jausmu, mokins tinkamai jį išreikšti, skatins ieškoti geresnių sprendimų konfliktinėse situacijose, kvies išbandyti skirtingus nusiraminimo būdus.
Kiekvienas žinome, ką norėtume išgirsti iš mus palaikančių žmonių – gyvenimo iššūkiuose galime sau padėti pasirinkdami sau labiausiai tinkančius, įkvepiančius žodžius – afirmacijas. O gal esate tėvai, kurie pritrūkote palaikančių ir įkvepiančių žodžių savo paaugliui ar artimajam? Afirmacijų rinkinys „Aš galiu...“ – nuostabus pagalbininkas formuojant pozityvias mintis ir motyvuojant norimiems pokyčiams.
Pradėti atvirą pokalbį apie sunkias patirtis šeimoje, tokias kaip skyrybos ar netektis, gali būti labai sudėtinga. Jautrios temos reikalauja ir pokalbį vedančiojo pasiruošimo - todėl tokie pokalbiai dažniau vyksta psichologo kabinete. „Pokyčių kortos“ - tai pokalbio kortos, kurios jautriai pakvies pasidalinti savo jausmais, įžvalgomis ar įgauta išmintimi.
Mokėjimas skaityti netolygus mokėjimui suprasti tekstą. Jei jūsų vaikui sudėtingiau sekasi atsakyti į klausimus apie perskaitytą knygą, rašiniuose sudėti nuoseklų pasakojimą ar kurti istorijas – gali būti, jog jam reikia pagalbos mokantis teksto suvokimo. „Pasakų kortos" - galit tapti žaismingu kūrybiškumą ir literatūrinį raštingumą skatinančiu pagalbininku ne tik pirmokui bet ir dvyliktokui.
Tai žaidimas visai šeimai/ klasei/ grupei – jūsų laukia smagus laikas praleistas kartu nenutylantys balsai ir juokas, nuoširdūs pasidalinimai ir atradimai. „Bendravimo bokštas“ leis susipažinti su šeimos/ klasės/ grupės nariais nepatirtais būdais, atskleisti savo stiprybes ir patikrinti save netikėtose socialinėse situacijose.
Tai žaidimas visai šeimai/ klasei/ grupei – jūsų laukia smagus laikas praleistas kartu nenutylantys balsai ir juokas, nuoširdūs pasidalinimai ir atradimai. „Bendravimo bokštas“ leis susipažinti su šeimos/ klasės/ grupės nariais nepatirtais būdais, atskleisti savo stiprybes ir patikrinti save netikėtose socialinėse situacijose.
Kaip dažnai atsiduriate situacijose, kuriose su visais šeimos/ klasės/ grupės nariais dalinatės gilesnėmis įžvalgomis apie savo jausmus, jautriais pastebėjimais apie tarpusavio bendravimą, išsakote kuo tikite ir ką vertinate? „Emocijų bokštas“ – gali tapti tokio atviro ir svarbaus pokalbio pagalbininku.
Nėra gyvenimo situacijų, kuriose nebūtų naudingas kūrybiškumas. O mokytis kūrybiškumo šeimoje paprasčiau - nes kurti, dalintis naujomis idėjomis, fantazuoti saugioje ir artimoje aplinkoje daug lengviau. O „Kūrybiškumo bokšto“ klausimai žaidėjus provokuos mąstyti kitaip, ieškoti neįprastų sprendimų - pasverti neištesėtą pažadą, užuosti ramybę, pasirinkti „kas geriau?“ ir pajudėti tikrai neįprastais būdais.
Nerimas, baimė, padidėjęs jautrumas - dažni vaikystės palydovai. Nuo jų nepabėgsi ir nepasislėpsi. Todėl svarbu ugdyti vaikų nusiraminimo, atsipalaidavimo, vidinės pusiausvyros atgavimo įgūdžius. Relaksacijų kompaktinė plokštelė - tai vaikams skirtų šešių relaksacinių įrašų rinkinys. Jis ne tik padės sukurti jaukią atmosferą, bet ir leis patiems mažiausiems patirti atsipalaidavimo ir palengvėjimo būseną.
Pyktis - aktyvi emocija, kuri gali tapti nevaldoma ar net peraugti į agresiją. Dažną suaugusį trikdo mažųjų audringa pykčio išraiška, o vaikui supykus mokytis tinkamesnių pykčio išraiškos būdų nėra laikas. Todėl daug lengviau žaidžiant mokytis tinkamai išreikšti pyktį ir taip ruoštis ateities iššūkiams. Rinkinį sudaro du žaidimai - BINGO „Įveik pyktį” ir „Pykčio valdymo karuselė”, kuriuos žaidžiant vaikai susipažins su tinkamais pykčio išraiškos ir savikontrolės būdais.
„Būk geras“ kartojame savo vaikams, net neįtardami, jog jie gali nesuprasti šio mūsų prašymo. Stalo žaidimas BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“ leis jūsų šeimos/ klasės/ grupės rate jaukiai aptarti gero elgesio pavyzdžius, kartu su mažyliu planuoti laukiančius iššūkius, bei išsakyti taip ilgai lauktus pagyrimus ir padrąsinimus.
Nerandate bendros kalbos su paaugliu? Nesuprantate vaiko elgesio priežasčių arba kiekvienas laikotės savo tiesų ir nepavyksta susitarti? Stalo žaidimas „Minčių filtras“ – tai pokalbio vedimo sistema, kuri leis ne tik išgirsti vienam kitą, bet atkreips jūsų dėmesį į nenaudingas mintis, surasti atsvarą negatyviems įsitikinimams bei naujus sprendimus esamiems iššūkiams.
Jūsų vaikui sunku atsiprašyti? Prašant atleidimo jam pritrūksta žodžių, ar nedrąsu pradėti? Stalo žaidimas „Atsiprašymų kalnas“ – tai žaidimas, kuris smagiai ir lengvai išmokys vaikus atsiprašyti ir vėl atkurti draugystę su aplinkiniais.
Kuomet su mažiausiais šeimos nariais susitarti nepavyksta – sunku tvarkytis, tinkamai elgtis, o kartais ir girdėti, gali pagelbėti žaismingas, tačiau nuoseklus susitarimų laikymasis. „Dovanų savaitė“ – tai elgesio koregavimo sistema, kuri draugiškai išprašys vaiko „ožiukus“ bei mokins jūsų vaiką trūkstamų įgūdžių arba skatins pageidaujamą elgesį.
Kalbantis su vaikais apie jausmus, kartais susipainiojame – ar mus supykdė, ar mes supykome? Emocijos yra priežastis ar pasekmė? Ar žinote, kas lemia kiekvieno mūsų elgesį? Stalo žaidimas „KETauskų šeima“ – geras pagalbininkas mokantis atpažinti ir įvardinti tarpusavio ryšius tarp minčių, emocijų, fizinių pojūčių ir elgesio.
Gyventi visiems kartu tikintis, kad kiekvienas prisiims dalį atsakomybės ir įsipareigojimų gali būti sudėtinga užduotis betkuriame amžiuje. Kartais taip norisi, kad visi šeimos nariai be prašymo ar paliepimo rūpintųsi vienas kitu, namais, augintiniais. Tikimės, kad vaikai mokinsis bendruomeniškumo tiek namuose, tiek mokykloje. Žaidimas „Akimirkos kartu“ – tai elgesio koregavimo sistema, kuri skirta puoselėti šeimos, klasės bendruomenės draugiškumo, komandiškumo jausmus.
Einant savo gyvenimo keliu, kartais norisi savęs paklausti – kas aš, kur aš, ko noriu ir ką galiu? Pokalbio kortos „Atvirai. Aš“ gali tapti jūsų vedliu pokalbiui su savimi, padedančiu pažinti save, suvokti realybę ir savo galimybes bei išsikelti tikslus ir jų siekti.
Mokantis analizuoti konfliktines situacijas, būtų naudinga suprasti kaip mūsų mintys gali pakeisti mūsų emocinę ir fizinę savijautą situacijose. Kokios mintys lemia mūsų emocijas ir elgesį? To mokytis galima žaidime „Renkiesi tu!“ analizuojant įvykių-minčių-emocijų-fizinės savijautos-elgesio sekas.
Tai smagus žaidimas, skirtas pažinti patyčias bei ugdyti įgūdžius, reikalingus patyčioms stabdyti. Žaidimo metu vaikai ridena stiklinius akmenėlius į „batų lentynos“ vartus, renka balus ir nagrinėja patyčių temą, mokosi stiprinti savigarbą bei empatijos jausmą.
Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Spalva - juoda, Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Spalva - balta, Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Spalva - balta, Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Spalva - balta, Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Spalva - balta, Maišelio dydis - 40x45 cm. Rankenų ilgis - 60 cm. Audinys - medvilnė
Paslauga skirta besidomintiems savęs pažinimu. Būdingų asmenybės bruožų aptarimas ir jų siejimas su galimu elgesiu ateityje leis tvirčiau jaustis įvairiose gyvenimo situacijose.
Paslauga skirta jaunuoliams, besidomintiems profesijos pasirinkimu. Psichologinio testavimo ir konsultacijų metu gauta informacija padės pažinti save ir skirti laiko ateities pasirinkimų analizei.
Paslauga skirta ne tik vadovaujančias pareigas užimantiems, bet ir norintiems stiprinti lyderystės įgūdžius. Skirsime laiko ne vien savęs pažinimui, bet ir esamų iššūkių įveikai, pasiruošimui ateities situacijoms.
Paslauga skirta norintiems išmokti lengviau įveikti įtemptas situacijas, geriau suprasti streso priežastis, susipažinti su atsipalaidavimo technikomis ir lavinti psichologiniam atsparumui svarbius įgūdžius.
Kuponas skirtas psichoedukaciniams žaidimams įsigyti. PKG kuriamos priemonės puikiai pritaikomos ne vien specialistų konsultacijose, bet ir pritaikomos turiningam laisvalaikiui šeimoje. Belieka išsirinkti šeimai labiausiai aktualius stalo žaidimus.
Dovanų kuponas gali būti panaudotas PKG konsultacijoms, mokymams arba PKG kuriamoms priemonėms. Tai gali būti puiki dovana ne vien specialistui, atsakingiems tėvams, bet ir ieškantiems savo gyvenimo kelio ar norintiems pokyčių.
MINI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.
MIDI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.
MAXI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.
MINI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.
MIDI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.
MAXI priemonių paketas sudarytas pagal Gyvenimo įgūdžių programos ugdymo turinį ir ilgalaikius planus, atsižvelgiant į vaikų amžių.