Afirmacijos "Aš galiu..."

Afirmacijos "Aš galiu..."

Kiekvienas žinome, ką norėtume išgirsti iš mus palaikančių žmonių – gyvenimo iššūkiuose galime sau padėti pasirinkdami sau labiausiai tinkančius, įkvepiančius žodžius – afirmacijas. O gal esate tėvai, kurie pritrūkote palaikančių ir įkvepiančių žodžių savo paaugliui ar artimajam? Afirmacijų rinkinys „Aš galiu...“ – nuostabus pagalbininkas formuojant pozityvias mintis ir motyvuojant norimiems pokyčiams.

40.00

Į krepšelįAfirmacijos "Aš galiu..."
Afirmacijos "Aš galiu..."

Afirmacijų rinkinys „Aš galiu...“ - tai teigiamų žinučių rinkinys, skatinantis pozityvų mąstymą, palaikantis gerą savijautą ir stiprinantis pasitikėjimą savimi. Jis sukurtas remiantis Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) principais - žmogaus elgesys, emocijos bei savijauta tėra jo minčių pasekmė. Todėl pagrindinis šios priemonės tikslas – keisti automatines, mus ribojančias mintis, pakeičiant jas pozityviomis. Nuolat kartojant, afirmacijos tampa automatinėmis mintimis, kuriomis pradedame vadovautis ir taip sustiprinama motyvacija veikti ar siekti pokyčių. Afirmacijos - tai palankus gyvenimo įvykių filtras, sutelkiantis dėmesį į pozityvius gyvenimo įvykių aspektus.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: Afirmacijų rinkinys „Aš galiu...“ kurtas pagal Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) principus – žmogaus elgesys ir emocijos yra minčių pasekmė. Kartojant trumpas, teigiamo turinio žinutes (afirmacijas), jos taps automatinėmis mintimis - taip prisidės keičiant ribojančias, negatyvias dalyvio mintis pozityviomis, stiprins pasitikėjimą savimi bei aplinkiniais. Žaidimas tinkamas taikyti klasės valandėlės ar etikos pamokų metu, projektinėse veiklose, lietuvių ar dailės pamokose. Jis gali būti taikomas klasėje – kartu su visa klase, ar individualiai – su specialistu konsultacijos metu. Afirmacijų rinkinys „Aš galiu...“ gali būti taikomas ir konsultavimo metu, užtikrinant geresnę kliento savijautą tarp konsultacijų. Šį rinkinį dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Kurdamos pirmąsias metodines priemones ir knygas, pirmiausia duoklę atidavėme negatyviems jausmams ir išgyvenimams. Daug dėmesio skyrėme jų tinkamai išraiškai, naujų įgūdžių ir kompetencijų ugdymui. Bet tuomet gavome klausimą – „Baimė, pyktis, liūdesys... O kada parašysite knygą apie pozityvius jausmus?“.

Tai paskatino prisiminti ir amžiną dilemą - taisyti, kur trūksta, kas nesiseka, ar stiprinti tai, kas sekasi? Knygos apie pozityviąją psichologiją vis dar neparašėme, bet sukūrėme priemonę pozityviam mąstymui skatinti - afirmacijų kortas „Aš galiu...“. Afirmacijų kortos „Aš galiu...“ skirtos palaikyti, pastiprinti, įkvėpti sunkioje situacijoje esantįjį - surasti jėgų savyje, atrasti stiprybę išbandančiose situacijose.

Tiesą sakant, ši priemonė viršutinės amžiaus ribos net neturi. Ją skiriame visiems. Įsiminė vienos mokytojos emocingas pastebėjimas: „Bet ir man čia būtų gerai…” Išties, ar pakankamai dažnai girdime žodžius, kurie mums suteikia daugiau jėgų, kurie mus palaiko ir sustiprina? Būtent tam ir skirtos šios afirmacijos. Juk pakeitus mintis nejučia pasikeičia ir emocijos, o tai skatina mus kitaip elgtis. Tuomet atrodo, kad net ir mus supantis pasaulis patvirtina mūsų pozityvius įsitikinimus. Tai suteikia daugiau ryžto ir jėgų mums svarbiuose žygiuose.

LAVINA:

  • pozityvų mąstymą,
  • motyvaciją,
  • pasitikėjimą savimi,
  • kūrybinį mąstymą,
  • savikontrolės mokymąsi.

VEIKLA SKIRTA: 7 – 99 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 1 - 30 dalyvių.

SUDĖTIS:

  • 96 afirmacijų kortelės,
  • 3 tuščios afirmacijų kortelės,
  • dėklas kortelėms,
  • asmeninės kortelės dėklas.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.