Atvirai. Aš

Atvirai. Aš

Einant savo gyvenimo keliu, kartais norisi savęs paklausti – kas aš, kur aš, ko noriu ir ką galiu? Pokalbio kortos „Atvirai. Aš“ gali tapti jūsų vedliu pokalbiui su savimi, padedančiu pažinti save, suvokti realybę ir savo galimybes bei išsikelti tikslus ir jų siekti.

36.00

Į krepšelįAtvirai. Aš
Atvirai. Aš

Pokalbio kortos „Atvirai. Aš“ skatina garsiai prabilti apie savo vidinius patyrimus, skirti laiko savo mintims. Pateikti klausimai provokuoja aktyviai ieškoti atsakymo – moko išgirsti patį save. Tai vertinga valandėlė skirta sau arba savo artimajam, pritaikoma tiek šeimoje, tiek darbe. Pokalbio kortos „Atvirai. Aš“ ugdo sąmoningumą, skatina prisiimti atsakomybę už tai, kaip gyveni. Tai pagal psichologijos ir koučingo principus sukurtos pokalbio kortos, skatinančios susitikimo dalyvius atviram pokalbiui ir kuriančios sąlygas vidinėms įžvalgoms, patyrimams.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: „Atvirai. Aš“ – tai psichologijos ir koučingo principus atitinkančios pokalbio kortos, sukurtos vadovaujantis GROW modeliu. Šis modelis – tai pokalbio algoritmas, kuris orientuotas į pašnekovo paskatinimą išsikelti tikslus bei spręsti esančias problemas. Jos gali pasitarnauti paskatindamos atvirą pokalbį tiek su paaugliu, tiek su suaugusiuoju. Nors „Atvirai. Aš“ kortos gali būti naudojamos darbui grupelėse, jos labiau pritaikytos dirbti individualiai, konsultacijų metu. Pokalbio kortas „Atvirai. Aš“ dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

Jei esate PERSONALO SPECIALISTAS ĮMONĖJE: Pokalbio kortos „Atvirai. Aš“ pasitarnaus individualių pokalbių su darbuotojais metu, kaip ledlaužis prieš pradedant teminius susitikimus/ susirinkimus (pvz. strateginio planavimo, metinių rezultatų aptarimo ir pan.). Pokalbio kortos gali ne vien pasiūlyti klausimą, kuomet jų pritrūksta, bet ir tapti pagalbininku mokantis rezultatyviau vesti individualius pokalbius.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Konsultavimas nėra lengvas užsiėmimas, ypač pradedančiajam psichologui. Priklausomai nuo požiūrio, asmeninių savybių, turimų įgūdžių ar pasirinktos terapinės mokyklos krypties gali skirtis konsultavimo praktikos ir rezultatai. Tačiau būna situacijų, kuomet norisi konsultacinio proceso, vedančio į labiau apčiuopiamus rezultatus, tuomet esame linkę ieškoti tam padedančių metodų.

Nors GROW yra koučingo technika, ji puikiai gali tikti kaip pamatinė struktūra mokantis efektyviau valdyti konsultavimo procesą ir kaip pagalbinė priemonė konsultacijų „akligatviuose“ ieškant klausimų, paskatinančių į situaciją pažvelgti kitu kampu.

Konsultavimo patirtys taikant GROW metodą paskatino sudaryti klausimų sekas ir sukurti pokalbių kortas „Atvirai. Aš“. Tai priemonė ne vien pradedančiajam psichologui ar psichologui, ieškančiam kitokių darbo formų, bet ir gali būti pritaikytos socialinio pedagogo, etikos mokytojo, klasės auklėtojo – pamokų, individualių susitikimų su vaikais, ar net su jų tėvais metu. Pokalbių kortas „Atvirai. Aš“ tai kryptį bei struktūrą pokalbiui suteikiantys klausimai – jie neturi nei temos nei srities, todėl gali būti pritaikytos plačiai – net ir žmogiškųjų resursų valdymo, personalo specialistų, koučingo specialistų, veikiančių įmonėse. Taigi, „Atvirai. Aš“ galėtų būti pagalbiniu įrankiu mokantis efektyviai vesti susitikimus, susirinkimus, konsultacijas ar pokalbius. Net pokalbius su savimi ☺

LAVINA:

  • atsakomybės prisiėmimą,
  • atvirumą,
  • savęs priėmimą,
  • pozityvumą vertybių atpažinimą ir įvardinimą,
  • problemų sprendimo įgūdžiai.

VEIKLA SKIRTA: 12-99 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 1-2 dalyviai.

SUDĖTIS:

  • 48 vnt. „Tikslai” kortelių,
  • 48 vnt. „Realybė” kortelių,
  • 48 vnt. „Galimybės” kortelių,
  • 48 vnt. „Planas” kortelių.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.