BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes...”

BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes...”

„Būk geras“ kartojame savo vaikams, net neįtardami, jog jie gali nesuprasti šio mūsų prašymo. Stalo žaidimas BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“ leis jūsų šeimos/ klasės/ grupės rate jaukiai aptarti gero elgesio pavyzdžius, kartu su mažyliu planuoti laukiančius iššūkius, bei išsakyti taip ilgai lauktus pagyrimus ir padrąsinimus.

21.00

Į krepšelįBINGO „Manimi galima pasitikėti, nes...”
BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes...”

BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“ - tai teigiamo savęs vaizdo kūrimo ir pasitikėjimo savimi stiprinimo žaidimas. Žaidimo metu atkreipiamas dalyvių dėmesys į tai, kokius gerus darbus jie jau daro ir žaidžiant yra skatinami elgtis tinkamai. Šio žaidimo dėka, žaidėjai supranta, kas slepiasi po prašymu – „Būk geras“. Konkretūs veiklų pavyzdžiai juos skatina siekti pozityvių elgesio pokyčių, prisiimti atsakomybę už savo poelgius.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“ žaidimas skatina ne tik teigiamą savęs vertinimą, bet ir gerų santykių su aplinkiniais kūrimą bei palaikymą. Žaidėjams pateikiamos elgesio formos, kuriomis rodant pagarbą ir elgiantis sąžiningai, galima nusipelnyti aplinkinių pasitikėjimo ir pripažinimo. Žaidimas tinkamas tiek klasės valandėlės ar etikos pamokų metu. Gali būti žaidžiamas klasėje – kartu su visa klase ar individualiai – su specialistu konsultacijos metu. BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“ žaidimą dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Rašant knygą „Žaidžiu jausmus: PYKTIS“ kilo poreikis sukurti žaidimus, kurie vaikams taptų tarsi „treniruočių sale“ tinkamos pykčio išraiškos treniravimui. Žaidybinėje veikloje vaikas jaučiasi saugus ir ramus – todėl yra labiau pasiruošęs išmokti naujų įgūdžių nei įtemptose, konfliktinėse situacijose.

Vaikui keisti jam įprastą, netinkamą elgesį būtų lengviau, jei jis tikėtų, jog jam pavyks – jei pasitikėtų savimi. Tačiau, deja, dažnai vaikai, kuriems būdingas netinkamas elgesys turi žemą savivertę, o prie to prisideda ir negatyvi, nesėkmių ir priekaištų pilna patirtis. Pasitaiko ir pačių artimiausių – tėvų netikėjimas, jog vaikas gali keisti savo elgesį.

Toks įgytas „bejėgiškumas“ gali būti įveiktas skatinant tiek patį vaiką, tiek aplinkinius patikėti, kad ne vaikas „yra blogas“, o tik pasielgė netinkamai. Yra daug dalykų (!!) kurie jam sekasi jau šiandien – kiekvienas patiriame sėkmių ir turime priežasčių tikėti savimi. Todėl kitą kartą vaikas turės galimybę bandyti dar kartą – ir galbūt jam pavyks pasielgti tinkamai.

Tikėjimui, jog „tu gali“ sustiprinti ir buvo sukurtas BINGO „Manimi galima pasitikėti, nes…“. Atkreipkime vaiko ir aplink esančiųjų dėmesį į tai, jog jau šiandien šiam vaikui daug kas sekasi – įgalinkim jo tikėjimą pokyčiu.

LAVINA:

 • pasitikėjimą savimi,
 • problemų sprendimo strategijas,
 • motyvaciją,
 • atsakomybę,
 • pageidaujamą elgesį.

VEIKLA SKIRTA: 4 – 15 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 2 - 10 dalyvių.

SUDĖTIS:

 • 55 BINGO kortelės su vienu paveikslėliu,
 • 10 BINGO lentelių.
 • 100 Spalvotų žetonų* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.