Pykčio valdymo žaidimai

Pykčio valdymo žaidimai

Pyktis - aktyvi emocija, kuri gali tapti nevaldoma ar net peraugti į agresiją. Dažną suaugusį trikdo mažųjų audringa pykčio išraiška, o vaikui supykus mokytis tinkamesnių pykčio išraiškos būdų nėra laikas. Todėl daug lengviau žaidžiant mokytis tinkamai išreikšti pyktį ir taip ruoštis ateities iššūkiams. Rinkinį sudaro du žaidimai - BINGO „Įveik pyktį” ir „Pykčio valdymo karuselė”, kuriuos žaidžiant vaikai susipažins su tinkamais pykčio išraiškos ir savikontrolės būdais.

33.00

Į krepšelįPykčio valdymo žaidimai
Pykčio valdymo žaidimai
Pykčio valdymo žaidimai

„Pykčio valdymo žaidimai“ - tai smagus, gausiai iliustruotas ugdomasis stalo žaidimas, kuris leis jums kartu su vaiku apžvelgti daugiau kaip 50 pykčio įveikos būdų ir išsirinkti tinkamiausius. Žaisdami vaikai išbandys pačias įvairiausias pykčio įveikos strategijas: aktyvų energijos išliejimą, minčių nukreipimą, raminančią veiklą. Žaidimo metu lavinama emocijų savikontrolė bei nusiraminimo įgūdžiai.

Žaidimas sukurtas „Psichologinio konsultavimo grupė" komandos.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: „Pykčio valdymo žaidimai“ praturtins vaiko žinias apie efektyvų pykčio valdymą ir mokins rinktis alternatyvų pozityvų elgesį įtemptose situacijose. Žaidimai leis išbandyti įvairias pykčio įveikos strategijas – aktyvų energijos išliejimą, minčių nukreipimą ir raminančią veiklą, o tai gerins vaiko mokėjimą atpažinti emocijas, jas kontroliuoti ir rinktis tinkamesnes pykčio išraiškos formas. Žaidimas tinkamas tiek klasės valandėlės ar etikos pamokų metu. Gali būti žaidžiamas klasėje – kartu su visa klase ar individualiai – su specialistu konsultacijos metu. „Pykčio valdymo žaidimus“ dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Dirbant konsultacinį darbą, pastebime, kad mokėjimas tinkamai išreikšti pyktį ir priimti kito pyktį yra iššūkiu ir vaikams ir suaugusiems - ir ne vienoje šeimoje. Vaikai pykčio jausmą priima kaip užklumpančią stichiją, kurios jie jaučiasi nevaldantys. Todėl kartu su vaikais ir šeimomis aptariame jiems priimtinas pykčio išraiškos formas, ieškome jiems tinkamų sprendimų įtemptose situacijose, drąsiname praktikuoti naujus pykčio išraiškos pasirinkimus.

Tai paskatino ir rašant knygą „Žaidžiu jausmus: PYKTIS“ kartu kurti ir žaidimus, kurie vaikams taptų tarsi „treniruočių sale“ tinkamos pykčio išraiškos treniravimui. Žaidybinėje veikloje vaikas jaučiasi saugus ir ramus – todėl yra labiau pasiruošęs išmokti naujų įgūdžių nei įtemptose, konfliktinėse situacijose. Taip atsirado žaidimai „Pilies labirintais“, BINGO „Įveik pyktį“ ir „Pykčio valdymo karuselė”.

LAVINA:

  • emocijų atpažinimą ir įvardinimą,
  • savikontrolės mokymąsi,
  • tinkamą pykčio išraišką,
  • bendravimo taisykles,
  • pasitikėjimą savimi.

VEIKLA SKIRTA: 4 – 15 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 2 - 16 dalyvių.

SUDĖTIS:

  • 55 BINGO kortelės su vienu paveikslėliu,
  • 16 BINGO lentelių,
  • karuselė su rodykle.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.