Atsiprašymų kalnas

Atsiprašymų kalnas

Jūsų vaikui sunku atsiprašyti? Prašant atleidimo jam pritrūksta žodžių, ar nedrąsu pradėti? Stalo žaidimas „Atsiprašymų kalnas“ – tai žaidimas, kuris smagiai ir lengvai išmokys vaikus atsiprašyti ir vėl atkurti draugystę su aplinkiniais.

36.00

Į krepšelįAtsiprašymų kalnas
Atsiprašymų kalnas

Žaidime „Atsiprašymų kalnas" pateikti klausimai skatins vaikus diskutuoti, ieškoti atsiprašymui tinkamiausių būdų ir žodžių. Žaidėjai išmoks atskirti tinkamą atsiprašymą nuo nusižeminimo, pasiteisinimo ar kaltinimo. Tai žaismingas ir smagus būdas lavinti atsiprašymo įgūdžius. Atsiprašymas – vienas iš svarbiausių socialinių įgūdžių. Jis padeda kurti ir puoselėti tarpasmeninius santykius, moko prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: Žaidimas „Atsiprašymų kalnas" vaikus mokys vieno svarbiausių socialinių įgūdžių – atsiprašyti. Toks atsakomybės prisiėmimas už savo netinkamą elgesį leidžia tausoti santykius su kitais, moko pagarbaus, pozityvaus bendravimo su aplinkiniais. O mokytis atsiprašyti žaidimo veiklose, esant ramioje būsenoje, saugioje aplinkoje daug lengviau. Žaidimas tinkamas taikyti klasės valandėlės ar etikos pamokų metu, projektinėse veiklose. Jis gali būti žaidžiamas klasėje – kartu su visa klase, grupėse po 4-6 vaikus ar individualiai – su specialistu konsultacijos metu. Žaidimą „Atsiprašymų kalnas" dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Gebėjimas tinkamai atsiprašyti tampa nemenku iššūkiu ne tik vaikui, bet ir dažnam suaugusiajam. Tai mus paskatino ieškoti žaidybinės veiklos formos, kuri padėtų vaikams išmokti tinkamai atsiprašyti.

Bet koks naujas įgūdis nesusidaro per akimirką – tam reikalingas nuolatinis elgesio „treniravimas“. Vaikams labiausiai įprasta veiklos forma – žaidimas, kuris leidžia repetuoti ir įtvirtinti norimus socialinius įgūdžius – mokymąsi atsiprašyti. Žaisdamas vaikas kartoja atsiprašymo algoritmą, jį įsimena ir supranta. O žaidimas saugioje ir ramioje aplinkoje išmokimą palengvina ir pagreitina. Žaidžiant „Atsiprašymų kalną", vaikas susipažins su įvairiomis atsiprašymo formomis, o įgūdžio praktikavimas padidins tikimybę, jog kasdieninėse ar konfliktų situacijose jis tai pritaikys.

LAVINA:

  • atsiprašymo įgūdžius,
  • savikontrolę,
  • bendravimo taisykles,
  • empatiją,
  • atsakomybės prisiėmimą.

VEIKLA SKIRTA: 5 - 12 m. vaikams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 2 - 6 žaidėjai.

SUDĖTIS:

  • žaidimų lenta,
  • ridenimo kubas,
  • 60 „Aš atsiprašau“ kortelių,
  • 6 figūrėlės.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.