Nauja

Pabūk kito batuose

Pabūk kito batuose

Tai smagus žaidimas, skirtas pažinti patyčias bei ugdyti įgūdžius, reikalingus patyčioms stabdyti. Žaidimo metu vaikai ridena stiklinius akmenėlius į „batų lentynos“ vartus, renka balus ir nagrinėja patyčių temą, mokosi stiprinti savigarbą bei empatijos jausmą.

36.00

Į krepšelįPabūk kito batuose
Pabūk kito batuose

Žaidime „Pabūk kito batuose“ ne vien išmėginsite taiklumą – taikant į „batų lentynos“ vartus, įsitrauksite į balų rinkimo lenktynes, bet ir skirsite laiko sprendžiant patyčių situacijas, mokysitės pastebėti daugiau tos pačios situacijos aspektų. Užduodami klausimai mokys džiaugtis savomis sėkmėmis, o kartu ir suprasti kitą – „pabūti jo batuose“.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: „Pabūk kito batuose“ – tai prevencinis žaidimas, skatinantis vaikus atpažinti patyčias, mažinti netinkamą elgesį ir mokytis padėti. Jo metu stiprinamas vaikų pasitikėjimas savimi: jie skatinami pažinti savo stipriąsias puses, mokomi apsibrėžti ribas, ugdomas jų tvirtabūdiškumas. Atsakant į klausimus lavinamas ir empatijos jausmas: vaikai kviečiami įsijausti į kito padėtį, suprasti kito jausmus ar užjausti.

Žaidimas tinkamas tiek klasės valandėlės ar etikos pamokų - tiek pertraukų metu. Gali būti žaidžiamas klasėje – kartu su visa klase, grupėse po 4-6 vaikus ar individualiai – su specialistu, konsultacijos metu. Žaidimas bus naudingas progimnazijos ar gimnazijos klasės vaikams. Žaidimą „Pabūk kito batuose“ dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Dirbant konsultacinį darbą su paaugliais ar vedant grupes susiduriame su patyčių, sarkazmo situacijomis. Patys jaunuoliai aktyviai dalinasi skaudžiomis patirtimis, jautriai atsiveria. Jų pasakojamos patirtys rodo, jog Lietuvoje vis dar gaji patyčių kultūra. Diskutuojant su paaugliais ir ieškant pagalbos, supratome, jog pirmasis žingsnis pasipriešinti patyčioms – jas pažinti, įvardinti, žinoti kaip elgtis ir kaip reaguoti patyčių situacijose. Kritinėse situacijose pasitikėjimo savimi prisireikia kiekviename žingsnyje – taip daugiau drąsos, tikėjimas savimi pastūmėja nesustingti ar bėgti, o veikti. O empatijos jausmas, anot paauglių: „neleidžia skriausti kito, nes tu supranti, jog jam kenki, skaudini“.

Tai paskatino mus sukurti žaidimą „Pabūk kito batuose“, kuris skirtas atvirai kalbėti apie patyčias ir stiprinti save kaip asmenį, kuris gali pasipriešinti patyčioms. Be to, mokymasis pamatyti situacijas iš kito asmens perspektyvos – tarsi „gebėjimas pabūti kito batuose“ – tai įgūdis sumažinsiantis norą taikyti patyčias ar smurtą, kaip sprendimą išbandančiose situacijose.

LAVINA:

  • patyčių atpažinimą ir įveiką,
  • emocijų atpažinimą ir įvardinimą,
  • pasitikėjimą savimi,
  • empatijos jausmą,
  • problemų sprendimo strategijas.

VEIKLA SKIRTA: 10 – 99 m. dalyviams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 2 - 4 dalyviai

SUDĖTIS:

  • 8 stiklo akmenėliai,
  • 1 stovas „Batų lentyna“,
  • 54 klausimų kortelės „Pabūk kito batuose“,
  • 54 klausimų kortelės „Kiekviename žingsnyje“,
  • 54 klausimų kortelės „Akmenukas bate“.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.