Palydėk kačiukus namo

Palydėk kačiukus namo

Norite išmokyti net mažiausią šeimos narį ne lenktyniauti, o dirbti kartu su kitais? „Palydėk kačiukus namo“ – tai pirmas žaidimas Lietuvoje skatinantis ne žaidžiančiųjų konkurenciją, o bendradarbiavimą.

27.00

Į krepšelįPalydėk kačiukus namo
Palydėk kačiukus namo

Stalo žaidimas „Palydėk kačiukus namo“ – tai draugiškumą, palaikymą ir empatiją skatinantis stalo žaidimas. Žaisdami šį žaidimą, vaikai padeda kačiukams išsiropšti iš medžio ir grįžti namo, pas jų laukiančią mamą. Žaidimo metu vaikai mokomi dirbti drauge, kurti bendras žaidimo strategijas, ieškoti sprendimų. Žaidimo metu vaikai vienas su kitu nekonkuruoja, o palaiko ir ragina vienas kitą. Lavinami jų komandinio darbo organizavimo, tikslų išsikėlimo ir siekimo įgūdžiai.

Žaidimas sukurtas „Psichologinio konsultavimo grupė" komandos.

Jei esate ugdymo įstaigose dirbantis SPECIALISTAS: Stalo žaidimas „Palydėk kačiukus namo“ pasitarnaus mokant vaikus ne konkuruoti, o bendradarbiauti – lavinami komandinio darbo, tikslų išsikėlimo ir problemų sprendimo įgūdžiai. Žaisdami vaikai mokosi palaikyti vienas kitą, dirbti vienoje komandoje, drauge siekti vieno tikslo. Žaidimas tinkamas taikyti grupinių užsiėmimų darželyje metu ar pradinėse klasėse, projektinėse veiklose, jis gali būti žaidžiamas grupėse po 4-6 vaikus. Žaidimą „Palydėk kačiukus namo” dažniau renkasi psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai, specialieji pedagogai.

PRIEMONĖS ATSIRADIMO ISTORIJA: Vieną dieną sulaukėme komentaro, kad Lietuvoje parduodami stalo žaidimai skatina vaikų tarpusavio konkurenciją: „Nuo mažumės mokome konkuruoti, bet vos vaikas užauga iki mokyklos suolo, tikimės, kad jis mokės dirbti komandoje, bendradarbiauti, siekti bendro tikslo. O kada vaikas to turėtų išmokti? Ikimokykliniame amžiuje? O kaip?“

Taigi, sulaukėme iššūkio – buvome paprašyti sukurti tokią priemonę vaikams, kuri žaidžiant skatintų ne konkurenciją, o bendradarbiavimą ir sudarytų sąlygas jį „treniruoti” net patiems mažiausiems.

Taip atsirado mūsų žaidimas „Palydėk kačiukus namo”. Čia vaikai nesivaržo ir nekovoja vienas prieš kitą – čia jie vieni kitiems padeda ir siekia bendro tikslo – visus kačiukus saugiai palydėti namo.

Išradingi darželių mokytojai dalinosi patirtimi atrandant naujus šio žaidimo pritaikymo būdus ir kitiems socialiniams įgūdžiams įgyti – moko mažiausius išlaukti savo eilės. Taigi, nors žaidimas jau sukurtas, vis dar randa naujų pritaikymo paskirčių ugdant mažuosius.

LAVINA:

  • bendravimo įgūdžius,
  • bendradarbiavimą,
  • mokėjimą laukti savo eilės,
  • empatiją,
  • problemų sprendimo strategijas.

VEIKLA SKIRTA: 3 - 10 m. vaikams.

DALYVIŲ SKAIČIUS: 2 - 6 dalyviai.

SUDĖTIS:

  • žaidimų lenta,
  • 6 kačiukų figūrėlės,
  • 1 ridenimo kauliukas su skaičiais,
  • 1 ridenimo kauliukas su spalvomis.* Priemonių sudėtinės dalys, jų spalvos gali skirtis nuo nuotraukose pateiktų.