SUGRIAUKIME MITUS! Hipnozė


Psichologija remiasi faktais, tyrimais ir analize, bet ne tikėjimu, mistika ir nuojauta. Yra daug sklandančių mitų apie psichologijos galią, psichologo galimybes, psichikos ypatumus.

Pabandykime juos sugriauti.

1 MITAS: “Mane gali užhipnotizuoti prieš mano valią”. Ir kaip sužinoti kas lengviau pasiduoda hipnozės įtakai?

Valia ir pasirinkimas – visuomet mūsų pusėje. Tikėjimas, kad buvau “paveiktas” kito – tai atsakomybės už savo pasirinkimą perkėlimas kitam. Kitaip tariant – užhipnotizuotus blogiems darbams – palikime filmų scenaristams.

Tačiau tiesa yra ta, kad net norėdami būti užhipnotizuoti, kiekvienas esame skirtingai linkę pasiduoti įtakai. Kaip tai sužinoti?

Yra vienas testas, kurį galima išbandyti jei pasitikite savimi ir esate šalia tų, kuriems ši tema nesvetima. Šį testą naudoja psichiatrai, psichoterapeutai norėdami patikrinti žmogaus hipnobiliškumą (t.y. kaip lengvai klientas pasiduos hipnozei).

Pradėkime.

  • Visų pirma – pasirinkite tam tinkančią patalpą – ji turi būti saugi, erdvi. Prisiminkite, kad už visus eksperimentus atsakingas tas, kuris juos organizuoja – kitaip tariant jūs, todėl pasirūpinkite draugo saugumu – nepamirškite iš aplinkos pašalinti visus grėsmingus daiktus.
  • Sutikusiam dalyvauti jūsų eksperimente žmogui minimaliai pristatykite ką planuojate daryti (nepaaiškinkite detaliai kam tai darote – nes „iškreipsite rezultatus“). Paprašykite draugo atsistoti patalpos centre ir užsimerkti . Jūs stovėkite jam už nugaros ir būkite ištiesęs rankas, pasiruošęs gaudyti. Tiesiog paprašykite pilnai jumis pasitikėti ir kristi jums ant rankų. Jei be dvejonių draugas krenta, jis galėtų būti lengvai užhipnotizuojamas. Jei ne – tuomet jūsų vedama hipnozė šiam asmeniui neveiks.

Mitas sugriautas.


Lina Cirtautienė

Psichologinio Konsultavimo Grupė